Fogszabályozás
A fogszabályozás a fogorvoslás egy speciális területe. Manapság már nem csupán a fogak szabályos helyzetbe történő mozgatásával foglalkozik ez a tudomány, ezen szakterület feladata az állcsontok alaki és méretbeli eltéréseinek kezelése is, vagyis az állcsontorthopedia.
Megelőzés felnőttkorban
A fogágyunk egészségi állapota az egész szervezetünk egészségére kihat. A fogágy betegsége helyes életvitellel, jó szájhigiénés szokásokkal megelőzhető, megfelelő kezeléssel és az azt követő nagyon jó egyéni szájhigiénével a kialakult parodontopáthia progressziója megállítható.
Gyökérkezelés, gyökérkezelt fogak végleges ellátása
Mikor kell egy fogat gyökérkezelni? A gyökérkezelésnek több indikációja is lehet, kezdve az elhalt fogaktól egészen az ún. accidentális idegkamra sérülésekig. Először is a fog anatómiájának ismertetése közelebb visz bennünket az előbb feltett kérdés megválaszolásához.
Fogászati implantátumok
Ha valaki elveszíti a fogát, az orvosnak el kell döntenie, hogyan állítja vissza a hiányzó fog koronai részét, és el kell döntenie, hogy a visszaállított koronai rész helybentartásának mi a legmegfelelőbb módja. A fogászati implantátumok a fenti cél megvalósítása miatt jöttek létre.
Direkt kerámiahéjak
A direkt héjat (direkt veneer, recontouring) a fogorvos készíti el a rendelőben, e célra kifejlesztett speciális anyagokból (Micerium, Cosmedent, GC, IvoclarVivadent). Alkalmazásuk során a foganyagból a lehető legkevesebbet kell feláldozni (kevesebbet, mint indirekt héjkerámia készítésekor). Sérülékenységük csekélyebb, mint az indirekt héjaké.
Kombinált fogpótlások
Kombinált fogpótlást akkor készítünk, ha a foghiány nagy kiterjedésű, és a megmaradt fogak elhelyezkedése nem teszi lehetővé fix pótlások készítését. Mint a neve is mutatja, ennek a pótlásféleségnek van egy beragasztott része, és egy kivehetős része.